Domáce SPA, ktoré Vás nezruinuje


.


Doma i v zahraničí je nespočetné množstvo rôznych zariadení, ktoré ponúkajú mnoho skrášľovacích procedúr, kde sa o Vás postarajú odborníci. Sľubujú pocit blaha a sebaspokojnosti, za nemalé finančné prostriedky a čas strávený u nich v zariadení. Takéto pobyty netreba zavrhovať, no povedzme si úprimne, kto by na to mal čas či financie, pokiaľ sa takto chce cítiť pravidelne? S našimi radami si svoje domáce SPA či welness urobíte v pohodlí Vášho domova a ušetríte čas i peniaze. A pocit spokojnosti bude ešte väčší, odskúšané!

wellnes

Pripravte si očistenie pleti!
Budete potrebovať vriacu vodu, bylinky a nádobu, ktorá bude o kúsok väčšia ako Vaša hlava. Zalejte v nádobe bylinky dostatočným množstvom vriacej vody, pohodlne sa usaďte, nakloňte hlavu nad nádobu a prikryte ju uterákom, aby unikalo čo najmenšie množstvo pary. Pustite si hudbu, ktorá Vás čo najspoľahlivejšie zrelaxuje – my však odporúčame klasickú, možno mierne orchestrálnu, či orientálnu, ktorá Vám navodí autentický pocit profi salónu. Táto procedúra obohatená o bylinky Vám spoľahlivo otvorí póry a pripraví Vašu pleť na ďalšiu starostlivosť.

oleje

Dovolenka pre pleť a vlasy
Dokonalú masku na pleť si pripravíte pomocou čerstvo zomletej kávy, kokosového oleja a medu. Toto zbaví pleť mŕtvych buniek a krásne ju rozžiari. Kokosový olej a med navyše navodia ten správny pocit luxusu a pleti dodajú potrebnú hydratáciu. Pre maximálny pôžitok si na zavreté viečka položte plátky šalátových uhoriek.
Čo sa týka  vlasov, maska bude zložená z olejov. Kokosový olej je malý zázrak, preto ho použite aj do vlasovej masky. Ak ho zmiešate s argánovým olejom, ďalším kozmetickým zázrakom, Vaše vlasy sa Vám bohato odmenia – leskom ako z reklamy, poslušnosťou a zrýchleným rastom. Pokiaľ chcete opäť autentickejšiu atmosféru, pridajte dve kvapky esenciálneho oleja, vyberte si vôňu, ktorá na Vaše zmysly pôsobí najlepšie.

.

Resetujte pokožku celého tela
Použite tú istú masku, ktorú máte na tvári, pridajte však viac kokosového oleja a kávových zŕn, vynechajte med. Zmes vmasírujte do kože a relaxujte. Vďaka kokosovému oleju bude Vaša pokožka hydratovaná a kávové zrná zas fungujú ako jemný a šetrný peeling, ktorý zbaví pokožku tela mŕtvych buniek a ona bude, ako sa hovorí, hladká ako zadoček bábätka. 

sůl

Relaxujúci kúpeľ
Poznáte ten pocit hladkej pokožky, keď ste na dovolenke? Pripomenie Vám ho kúpeľ s mierne horúcou vodou, v ktorej rozpustite kilogram soli – môžete zvoliť druh podľa seba, najviac blahodárne však pôsobí Himalájska soľ. V takomto kúpeli však nezotrvajte dlhšie ako 15 minút, pokožka by sa mohla, najmä v spojení so soľou, nebezpečne vysušiť. Následne sa nezabudnite dôkladne opláchnuť a zmyť všetky masky, ktoré sa nachádzajú na Vašom oddýchnutom tele.

Konečná hydratácia
Po kúpeli pokožku celého tela nezabudnite ešte ošetriť – je na Vás čím, malo by to však pôsobiť čo najviac hydratačne. Môžete si vybrať olej, vazelínu, alebo obľúbené pleťové mlieko, použite však bohatú vrstvu. 

Domáce SPA, ktoré Vás nezruinuje
4 (80%)2
.