Zmena hesla na počítačiPokiaľ máte jednoduché heslo , môžu sa do Vášho počítača ľahko dostať bez toho aby ste o tom vedeli. . Používajte dlhé heslá ktoré môžu obsahovať veľké písmena , znaky, a číslica v akomkoľvek poradí. A už je len na Vás či si takéto heslo zapamätáte alebo si ho zapíšete  na bezpečné miesto. Ak sa dostal cudzí človek do Vášho počítača mohlo by ste prísť o veľmi dôležité informácie , programy a aplikácie , hesla k iným stránkam a podobne. Ak teda prelomia heslo na Vašom počítači , môžu ho prelomiť aj na Facebooku či na bankovom účte a môžete takto prísť  o svoje peniaze.

dítě

Zabezpečenie nemusí byt len z čísel , znakov alebo písmen , môžete použiť rôzne vzory ktoré fungujú na dotykových zariadeniach alebo len pin , ktorý môže obsahovať napríklad dátum Váš  narodenia , dátum narodenia niekoho iného , alebo obľúbené čísla a podobne alebo zabezpečenie pomocou tvaru . Tak ako aj počítač či notebook si môžete zaheslovať aj smartphon alebo tablet ako som už spomínal vzorom , pinom , heslom z písmen  ,  čísel a znakov a teraz najmodernejšie aj čítačkou otlačkom prstov .

Pokiaľ máte možnosť zaheslovať si svoje programy a súbory , urobte to. Spravíte len dobre. Ak máte zaheslované programy nikto sa nemôže dostáť napríklad do prehliadača a nedostane sa do bankového účtu alebo Facebooku. Zvýšte ochranu pred deťmi. Možno to bude znieť absurdne ale ak vaše deti nakupujú cez e-shopy alebo platia za rôzne hry či programy mali by ste im zablokovať prístup na tieto stránky , a odstrániť platové údaje z ich stránok , aby ste nemali potom problémy. Pozor aj na to ako často sa prihlasujete na Facebook.

otisk

Ak chcete mať svoju sociálnu sieť v bezpečí môžete si nechať posielať smsky do telefónu , kedy a kde ste sa prihlásili a na akom zariadení. Ak  sa niekto prihlásil na inom miesto a vy ste tam pravé není tak viete že sa niekto dostal do Vášho účtu a hneď to môžete riešiť . Ak to budete riešiť hneď , užívateľ ktorý je prihlásený na vašom fb účte odhlási a už sa tam nedostane , pretože ste zmenilo heslo.