Dopriať si pohodlie je jednoduchéFirmy ponúkajúce tieniacu techniku majú nepreberné množstvá žalúzií, roliet, markíz a ďalších produktov. Každý z nich je vhodný na niečo iné. Každý má svoje plusy aj mínusy. Pred kúpou niektorého produktu dobre zvážte, ktorý si vyberiete. Vezmite do úvahy všetko čo od daného produktu očakávate a podľa toho vyberajte.

okenice

Najčastejšie siahame po žalúziách. Sú praktické, jednoducho ovládateľné a pri správnej voľbe farby dotvárajú aj celkový estetický dojem domova. Sú vhodné do bytov, rodinných domov ale aj do kancelárií a firiem. Je jedno aké veľké máte okná, pomocou žalúzií vytvoríte tieň v izbách s malými oknami, ale aj na presklených terasách alebo zimných záhradách.

žaluzie

Vnútorné žalúzie                           
Ich veľkou výhodou je ich cena. Sú ľahké a jednoducho sa ovládajú. Môžete si vybrať z množstva farieb a šírok lamiel. Jedinou nevýhodou je ich náchylnosť na poškodenie, hlavne v oblasti kľučiek na oknách. Nie každý, keď chce okno otvoriť, alebo zavrieť žalúzie stiahne. Väčšinou sú lamely z hliníku, ale v ponuke nájdete aj látkové žalúzie. Ak dávate prednosť prírodným materiálom, žalúzie z látky Vám spríjemnia a zútulnia izby. Tieto žalúzie sú vertikálne. Pokiaľ hľadáte niečo štýlové do svojej chalupy či chaty môžete siahnuť po drevených žalúziách.

okna

Vonkajšie žalúzie
Vonkajšie žalúzie si vyžadujú odbornú inštaláciu. Pri ich montovaní je nutný zásah do múrov domu, alebo okien. Výhodou tohto druhu je, že Vám môžu v izbe vytvoriť úplnú tmu. Existujú aj druhy, ktoré len tienia. Okrem zaistenia väčšieho súkromia ochránia aj Vaše okná pred poveternostnými podmienkami, kamienkami, ktoré Vám môžu hádzať do okien nezbedníci a blatom (ak bývate v blízkosti cesty). Zatiahnuté vonkajšie žalúzie Vám ušetria aj náklady na energiu. Ak používate klimatizáciu, tento druh žalúzií odráža slnečné lúče a Vaša izba sa nebude v horúcich dňoch prehrievať. V zimných mesiacoch udržiavajú zas teplo v dome.