Zabudnite na klasické holenie, skúste tieto metódy odstraňovania chĺpkov!


Krémy na odstránenie chĺpkov
Krémy na odstránenie chĺpkov, známe aj ako depilátory, majú chemikálie, ktoré rozkladajú štruktúru chĺpkov. Pri tejto metóde nanášate krém na danú oblasť, počkáte 5 až 10 minút a potom použite uterák alebo plastovú škrabku na odstránenie krému spolu s chĺpkami.
Výhody:Krémy na odstránenie chĺpkov poskytujú výsledky, ktoré zvyčajne trvajú dlhšie ako holenie

holící strojek

Nevýhody:Chemikálie v krémoch na odstraňovanie chĺpkov sú silné a dráždia vašu pokožku. Skúste najprv test na koži a ak je pokožka v poriadku bez podráždenia alebo sčervenania, pokračujte v aplikácii na väčšiu plochu.
Kde funguje najlepšie:Krémy na odstránenie chĺpkov sa môžu používať na rôznych miestach, ako sú nohy a ramená, ale aj horná pera či bikiny zóna.
Aký dlhý je účinok:Tieto krémy môžu udržať hebkú pokožku až na týždeň, v závislosti od hrúbky chĺpkov.

Elektrolýza
Pri tejto metóde odstraňovania chĺpkov sa používa ihla na dodanie krátkeho výboja elektrického prúdu do vlasového folikulu. Hovorí sa, že po niekoľkých sedeniach vedie k trvalému odstráneniu chĺpkov. Na rozdiel od lasera, elektrolýza funguje na akýkoľvek typ vlasov a pokožky.
Výhody: Hlavnou výhodou elektrolýzy je to, že poskytuje trvalé výsledky. Tento postup však musí vykonávať len profesionál. Elektrolýza je tiež oveľa lacnejšia ako laserové odstránenie chĺpkov.

Nevýhody:Počas elektrolýzy sa chĺpky odstránia po jednom. To predstavuje oveľa pomalší proces než laserové epilácia.
Kde funguje najlepšie:Keďže proces je dlhý, funguje najlepšie na menších oblastiach, ako je tvár, krk a podpazušie
Aký dlhý je účinok:Elektrolýza prináša vynikajúce výsledky a vo väčšine prípadov je po stanovenom počte sedení trvalá.

Laserová epilácia
Laserové odstránenie chĺpkov je dlhodobou možnosťou, ktorá zahŕňa oslabenie vlasového folikulu svetlom. Laser je nastavený na poškodenie pigmentových buniek, a preto funguje najlepšie na tých, ktorí majú tmavší a silnejší rast vlasov.
Výhody:Laser je v prvom rade bezbolestná technológia, ktorá trvalo odstraňuje nežiaduce ochlpenie.

Nevýhody:  Lasery ovplyvňujú len chĺpky, ktoré sú v aktívnej fáze, ale vlasový folikul bude produkovať viac ako jeden chlp naraz. Môže trvať aj niekoľko mesiacov, kým chĺpky, ktoré stále rastú vo folikule, budú pripravené na ďalšie ošetrenie laserom.

holení
 
Kde funguje najlepšie:Laserové redukcie vlasov pracujú takmer na všetkých častiach tela, vrátane hornej pery, brady, bočných stehien a bikín. Účinky sú lepšie, keď je rast vlasov silnejší.
Aký dlhý je účinok:Metóda prináša dlhodobé výsledky po niekoľkých sedeniach. Výsledný rast chĺpkov je jemnejší.