Modernosť pre mladých


Bývať v modernom, peknom byte, nie je snom len mladých ľudí, ale určite každý z nás má svoje predstavy ako má byt snov vyzerať. Mladí ľudia majú obzvlášť vysoké nároky, všetko nemoderné je pre nich gýč, s ktorým sa nevedia stotožniť. Každý z nás to isto pozná, v mladosti sme boli rovnakí rebeli s výhradami ku všetkému, čo nedýchalo modernosťou. Mládež má pocit, že sa to k nim nehodí a nevedia sa s tým zžiť.

zdi

Zo starého moderný

Prípad jednej dvojice, ktorá sa rozhodla, že si konečne kúpia byt, aby mohli spolu bývať, no financie im dovoľovali siahnuť len po starších a lacnejších bytoch s nutnosťou prerobenia a úprav, je príkladom kreatívnosti mladých. Na začiatku bola partnerka skeptická a otrávená zo skutočnosti, že si nemôžu dovoliť nový byt, ale postupom času si uvedomila, že toto je príležitosť využiť situáciu, vytvoriť si priestor podľa svojich predstáv a úplne ho prerobiť. Vyblázniť sa, umelecky ateliér sa realizovať a tým dať na známosť každému hosťovi, že tu býva dvojica mladých moderných ľudí.

dvojice

Vhodné doplnky sú dôležité

Partner k návrhom svojej polovičky výhrady nemal, vlastne bol rád, že gro starostí s prerábaním bytu zostalo na partnerke, ktorá sa toho rada zhostila. Podporoval ju v každom návrhu, no keď došlo na výber svietidiel, bol to práve partner, kto jej s výberom výrazne pomohol, pretože má v nich lepší prehľad. Poznal aj jej vkus, v ktorom sa zhodli, vybrali sa teda smerom k led svietididlám. V ich „staronovom“ byte budú tieto svetlá pôsobiť kontrastne a práve preto perfektne vyniknú, do popredia vyzdvihnú hlavnú myšlienku interiéru dvojice, teda kontrast medzi starým a novým. Spojí sa klasika s jednoduchosťou moderny a to partnerku napĺňalo nadšením. Množstvo variantov a možností, ktoré mala pri kombinovaní a vytváraní atmosféry bytu ju privádzali do vytŕženia. Z bytu vytvorila stánok modernosti, ukážku miešania nového s klasikou. Známi dvojice, ktorí ich v novom byte navštívili, boli z tejto zmeny milo prekvapení a zároveň zvedaví, ako je to možné dosiahnuť. Partnerka jednoducho stavila na kvalitu a modernosť led svietidiel spolu s ostatnými vhodnými doplnkami a príslušenstvom, čím dosiahla očakávaný efekt moderného bývania.