Váš veľký deň nezačína svadbou


Prípravy už máte za sebou a je rad na vás.. V svadobný deň nervozita narastá a obavy o to či je všetko tip-top sa stupňujú. Často však zabúdate na seba. Samozrejme chcete vidieť úsmev na tvári všetkých hostí a počúvať ešte rok, že to bola svadba storočia. Ale keď si každý spomenie len na dobré jedlo, peknú sálu a zlú kapelu tak sa niekde stala chyba. Vyrazte im dych a nebuďte sivou myšou v deň keď máte byť kráľovnou večera.

svatba

1. Biela farba je tabu!
Samozrejme nie pre vás. Družička či svokra by sa mala tejto farbe určite vyhnúť. Nechcete predsa aby stredobodom pozornosti bol niekto iný. Ak vy sama nechcete snehovo biele šaty a prikláňate sa skôr k maslovým či smotanovým odtieňom, tiež na to upozornite dopredu. Mohlo by sa stať nemilé faux pas a dobrá nálada by bola preč.

novomanželé

2. Výber šiat a topánok
Šaty si vyberajte sama a určite si neobliekajte nič čo vám nie je pochuti. Keď vám niekto povie, že tieto sú úžasné a vy si ich musíte kúpiť pretože on by si ich obliekol, tak slušne odmietnite ak sa v nich necítite ako princezná. Rovnako je to aj s topánkami. Keď sa vidíte v bielych teniskách namiesto vysokých opätkov prečo nie? Dnes sa na trhu nachádza mnoho vkusných modelov, vhodných aj na takúto príležitosť.

3. Kytica
Doplnok, ktorý nesmie chýbať avšak kto je dôležitý vy či kytica? Menej je niekedy viac a to platí aj v tomto prípade. Ak máte honosné šaty zvoľte niečo jemné, v opačnom prípade veľká kytica nie je problémom. Nebojte sa farieb – tulipány, ruže, karafiáty, hortenzie.. Jasnými farbami perfektne doplníte bielu a nemôžete nič pokaziť.

4. Byť dobre naladená
Toto by malo byť mottom každej nevesty. Iskričky v očiach, úsmev od ucha k uchu. Spadla figúrka z torty? No a? Užite si to naplno, je to len raz. Všetko ostatné musí ísť bokom a keď vám povedia, že to preháňate spomeňte si na toto.

5. Make-up je korunou krásy
Áno hovorí sa to o úsmeve, ale ten v tento deň nestačí. Cíťte sa krásna a kvôli svadobným fotkám je make-up tak či tak malou nutnosťou. Výraznejšie líčenie bude dobre vyzerať na pohľad a ešte dlho sa nebudete môcť vynadívať na svadobné fotky. Ak je to pre vás nezvyk môžete zvoliť napríklad len výrazne oči alebo kontúry tváre. Dôležité sú vaše celkové dojmy, ak sa vám teda niečo nepáči netlačte zbytočne na pílu, len preto aby ste potešila iných.

nevěsta

Nemajte strach z neúspechu a motýle v bruchu nechajte pokojne lietať. Nerobte ťažkú hlavu z toho, keď sa niekomu niečo nepáči. Zabudnite na všetkých a všetko naokolo a tešte sa. Bude to ako sladká odmena za vašu ťažkú prácu a vy budete čerešničkou na torte!