TOP 5 psychologických filmov


Zo všetkých filmov na svete, najviac obľubujem tie psychologické a hlavne thrillery. Myslím si, že ich výhodou je, že hneď na začiatku nedokážete predvídať ako film skončí. Veľmi veľa krát sa stane, že Vás filmový zvrat týchto filmov prekvapí tak, že Vám padne sánka. Poďme sa pozrieť na pár takýchto zaujímavých filmových titulov.

divadlo

1.      Prekliaty ostrov (2010) – Tento thriller je dielom režiséra Martina Scorseseho. Vznikol podľa knižnej predlohy a jeho hlavnú postavu – detektíva Edwarda Danielsa stvárnil oscarový herec Leonardo DiCaprio. So svojim parťákom vyšetruje záhadné zmiznutie pacientky v psychiatrickej liečebni na ďalekom ostrove.

2.      Druhá šanca (2016)– Alebo v origináli „Collateral Beauty“ sa odohráva v Newyorskej reklamnej agentúre, kde šéfuje Howard, ktorého stvárňuje herec Will Smith. Howard prežíva hlbokú depresiu kvôli strate dcéry a jeho kolegovia sa ho snažia vyliečiť. Pošlú naňho troch hercov, ktorí predstavujú stelesnenie času, lásky a smrti.

3.      Nočné zvieratá (2016)– Ďalší psychologický kúsok, ktorého dej sa zameriava na kurátorku Susan. Susan má všetko no trpí nespavosťou. Do rúk sa jej dostane román Nočné zvieratá, napísaný jej bývalým manželom. Kniha sa až príliš podobá na jej život s ex manželom, čo ju neskutočne desí. Je to jeho pomsta pre ňu.

4.      Koľaje osudu (2013)– Hlavná postava Colin Firth, ako britský dôstojník Eric Lomax je behom druhej svetovej vojny unesený Japoncami, kde je týraný a mučený. Následne po návrate domov sa ožení s Patti a vydá sa späť do Thajska na miesta kde trpel. Zistí, že jeho trýzniteľ je stále nažive, tak začne premýšľať nad pomstou.

film

5.      Pán nikto (2009)– Na prvý pohľad veľmi zvláštny filmový snímok, no keď sa človek začne viac zamýšľať dôjde mu, čo sa nám tvorcovia snažia povedať. Nemo Nobody, ktorého hrá Jared Leto, sa prelína vo viacerých časových linkách a zvažuje všetky jeho potencionálne životné rozhodnutia.