Bankové zisky v USA pomáhajú zdvihnúť podielové trhy

Šéf JP Morgan Chase, Jamie Dimonová, uviedol, že problémy ako Brexit, obchodné napätie a rastúce úrokové miery predstavujú riziká.
Ekonomické údaje, najmä v USA, však zostali zdravé, povedal.
"Zatiaľ máme stále silné hospodárstvo napriek tomu, že tieto rastúce zámorské geopolitické problémy prasknú po celom svete," povedal na konferenčnom volaní po vydaní zárobku.

obchodování

Pripomienky v kombinácii s výsledkami zisku sa zdali pomôcť upokojiť trhy, ktoré v posledných dňoch zaznamenali prudký pokles.
Priemyselný priemer Dow Jones a S & P 500 získali v rannom obchode viac ako 1%, zatiaľ čo Nasdaq vyskočil o 2,2%.
Podrobnosti o výsledku
Banky sú niektoré z prvých spoločností, ktoré investorom poskytujú informácie o aktuálnej sezóne príjmov.

JP Morgan uviedol, že celkový štvrťročný zisk medziročne vzrástol o 24% na 8,38 miliárd dolárov, pričom jeho výkonnosť v maloobchodnom bankovníctve bola mimoriadne vysoká.
Celkové tržby dosiahli 5% až 27,8 miliárd dolárov.
Rastúce úrokové sadzby môžu pomôcť bankám, pretože náklady na pôžičky pre zákazníkov stúpajú. Ale aj v prípade splácania úverov predstavujú riziko.
Všetky tri banky uviedli pokles v nových úveroch na bývanie, rovnako ako regionálna banka, skupina PNC Financial Services Group.

Ale Marianne Lake, hlavný finančný riaditeľ spoločnosti JP Morgan, povedal, že rastúce sadzby banke nezaujímali a celkovo zaznamenali silný rast úverov.
"Úroveň sadzieb nie je prekvapujúco vysoká, takže z našej výhodnosti nevidíme nič, čo by naznačovalo, že je to problematické," povedala finančným analytikom.
V spoločnosti Wells Fargo dosiahli štvrťročné zisky 6 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast približne o 32%, keďže banka podnikla kroky na zníženie nákladov.
Banka, ktorá bola v rámci objednávok obmedzujúcich jej rast v dôsledku radu skorších škandálov, zaznamenala príjmy vo výške takmer 22 mld. USD, čo sa od rovnakého obdobia v roku 2017 nezmenilo.

burza

V spoločnosti Citigroup dosiahli zisky v tomto období 4,6 mld. USD, čo predstavuje nárast o 12% v porovnaní s tretím štvrťrokom v roku 2017.
Firmy dosiahli tržby vo výške 18,4 mld. USD a nedostatok rastu, povedal banka, bol spôsobený predchádzajúcim predajom niektorých obchodných jednotiek.