Nerovný povrch – žiaden problém

Nerovný povrch vie byť niekedy veľkým nepriateľom. Najmä ak bývate vo veľmi neprístupnom prostredí a je ťažké sa ku vám dostať. Ak bývate niekde pri lese alebo aj vo vyššej nadmorskej výške nie je vôbec jednoduché sa dostať domov. V takýchto prípadoch je potrebné s tým niečo spraviť. Obyčajné pneumatiky auta to nemôžu vydržať.

tank)

Polo pásové a pásové vozidlá

Na riešenie tohto problému boli vyvinuté práve polo pásové alebo pásové vozidlá. Medzi tieto vozidlá patria tanky, transportéry, obrnené vozidlá, ťahače kanónov, traktory, bagre a iná technika, ktorú vlastnia aj slovenský cestári, elektrikári či vodohospodári.

Povrchom, ktorý je nerovný sa teda bez ťažkostí dostanú práve tieto vozidlá. Sú určené práve pre rôzne sťažené podmienky. Napríklad ak sa na ploche nachádzajú nejaké prekážky alebo sa na ploche usádza množstvo vody. Toto zapríčiňuje zmäknutie pôdy a obyčajné auto by v takomto prostredí úplne zapadlo.
Sú vhodné na prepravu lesom a inými zarastenými plochami. Môžu byť dobrým pomocníkom na mieste kde sa nachádza množstvo kameňov a nedá sa ním inak voľne prejsť. Základom úspechu týchto vozidiel sú pásy. Kovové články pásu si dokážu poradiť s čímkoľvek. Na rozdiel od bežných pneumatík je to úplne neporovnateľné.

Bežné pneumatiky by dokázalo zničiť čokoľvek aj len väčšie sklo na ceste, plechovka alebo stvrdnutom piesku či snehu. Článkované pásy sa úplne prispôsobia povrchu a krásne ním prejdete bez problémov. Oslovia vás určite aj svojou výdržou. Prejdú úplne hocičím sú doslova nezničiteľné.

traktor

Tieto vozidlá vám vydržia doslova celý život. Nežartujem. Je to naozaj tak. Keďže sú kovové aj ich životnosť je teda veľmi veľká. Jediné čo by ich zničilo je nejaký útok bombardérov. No keďže sa nenachádzame vo vojnovej oblasti myslím, že vám to nehrozí. Ak si ich raz zakúpite ostanú vám navždy a určite budú slúžiť ešte aj vašim potomkom.