Skúste zachrániť planétu

Stáva s to väčšinou ženám, že ich čas od času prepadne myšlienka na rekonštrukciu bytu a úpravu interiéru, ale nie vždy sa nám na to zvýšia aj financie, a tak sme nútení si niektoré z úprav urobiť vlastnými rukami prerobením starých vecí.

hračka

Drobné zmeny urobia veľa
Dnešná móda v interiérovom dizajne je benevolentná a dáva nám na výber z mnohých štýlov, všetko záleží od nášho vkusu. Pre niekoho to síce nie je jednoduché, hlavne, ak sa v majstrovaní necíti práve doma a nemá odvahu púšťať sa do väčšej úpravy. No nie je to o tom, že potrebujete zmeniť a vyhodiť kompletne celé zariadenie bytu, ale zmena sa prejaví aj keď len prehodíte sedačku so stolíkom pod televízor alebo vankúše či podsedáky potiahnete látkou inej farby, ktoré si ušijete vlastnoručne. Ani nový nábytok nie je nutný, je to predsa len väčšia investícia, a tak si skúste napríklad staršiu skrinku natrieť novým náterom v úplne inom farebnom odtieni ako bola doposiaľ a hneď sa vo vašej izbe rozjasní. Časom zistíte, že vás to celkom zaujalo a že urobiť tieto úpravy nie je žiadna veda. Pôvodné závesy už stratili farbu a nepáči sa vám ani ich strih? Skúste zmeniť ich dĺžku a prípadne ich aj zafarbiť farbami na textil podľa vlastnej predstavy.

zvíře

Šanca pre planétu Zem
Popri všetkých týchto výhodách vynoveného bytu a radosti z neho nemôžeme zabudnúť aj na ekonomickú, ale aj ekologickú stránku problému. Pri tej prvej je to jasné, svoje ťažko zarobené peniaze čiastočne ušetríte a môžete ich potom použiť na niečo užitočnejšie. Druhá, ekologická stránka veci je tiež veľmi dôležitá, častým menením a kupovaním nových produktov totiž zaťažujeme životné prostredie, vznikajú tony odpadov, častokrát aj v prírode nerozložiteľných, ako sú plasty, ktoré sú dnes nočnou morou celej civilizácie. Recyklovanie nábytku a všetkých predmetov z domácnosti má zmysel, netvoríme tak na planéte kopy nepotrebných vecí.
Okrem dobrého pocitu z vynoveného bytíka vás určite bude hriať aj pocit, že ste prispeli k záchrane našej krásnej planéty, hoci len maličkosťami, ale z nich sa predsa skladá celý náš život. A naša Zem si ochranu a pozornosť určite zaslúži.