Ako si privyrobiť doma a nenaletieť


Mať popri zamestnaní aj vedľajší príjem nie je zlé, hlavne v prípade, ak ho môžete vykonávať z domu a odpadne vám nutnosť cestovania. Nikto vám nepozerá na prsty a svoj pracovný čas si rozvrhujete sami. Ponúk, čo sa týka práce na doma, je na internete strašne veľa, ale len málo z nich by sa dalo nazvať serióznymi. Skladanie pier, obálok, lepenie škatuliek, plnenie obálok alebo navliekanie korálikov, to je len zlomok z množstva inzerátov.

korále

Svoj produkt si predajte sami
Práca tohto typu si vyžaduje šikovné ruky, takéto znenie sa v inzerátoch vyskytuje najčastejšie, hlavne pri záujme o prácu na doma. Ak na niektorý z nich zareagujete, odpovedia vám postupom, ktorý musíte dodržať, teda nakúpiť materiál či zaplatiť členský poplatok (niečo predsa stojí aj materiál a posielať ho každému zadarmo nemôžu, lebo by skrachovali) a tak podobne. Vy nakúpite materiál a zaplatíte a ak ste dieťaťom šťasteny, pošlú vám aj návod na kompletizáciu spolu s materiálom. Až potom nastane problém, a to v momente, ak im chcete skompletizovaný produkt poslať, teda predať, späť ho od vás nekúpia, ale odpovedia vám, aby ste si odberateľa na výrobky našli sami.

Adresy z brožúrky sú fiktívne
Je dôležité byť v takýchto prípadoch veľmi obozretný. Ďalším možným spôsobom, ako môžete prísť o svoje peniaze je, že vám pošlú brožúrku, samozrejme za menší poplatok, v ktorej sa nachádzajú pracovné ponuky. Medzi nimi sú poväčšine adresy zahraničných spoločností, a je možné, že mnohé z nich neexistujú. Spätnej reakcie sa od nich nedočkáte, no nájdu sa tam aj slovenské spoločnosti, ale tieto ponuky sú dostupné aj zadarmo na internete. Máte tiež možnosť posielať takéto brožúry ostatným ľuďom na Slovensku, a tak si privyrábať, ale nemyslím si, že existuje človek, ktorý by naletel.

krabice

Pracovať doma je možné
Pracovať z domu sa dá, ale skôr, než sa do nejakej práce pustíte, overte si serióznosť toho, kto ju ponúka, či vôbec existuje a preverte si aj jeho referencie. Na webe nájdete stránky, ktoré spájajú ľudí hľadajúcich prácu a tiež tých, ktorí práve takých potrebujú.