Pred odchodom do cudzej krajinyV dnešnej dobe z každej strany počujete len to, že mladí ľudia milujú cestovanie. Majú výhodu v tom, že s trochou peňazí môžu odísť naozaj kdekoľvek a aj kedykoľvek. Je to len na nich, kde sa usadia a kde sa budú cítiť dobre. Čo všetko však so sebou cestovanie prináša? Nie je to len o tom, aby sa bezpečne dostavili z miesta na miesto a mali, kde prespať a peniaze na to, aby sa poprípade vedeli dostaviť domov. Je to aj o úplne iných veciach, na ktoré sa mnohí ľudia nikdy nepozrú. Prečo to tak je? Pretože často myslia iba na seba.
vlny v oceanu
Keď sa rozhodnete, že niekam vycestujete, musíte myslieť aj na to, čo to bude znamenať pre vaše okolie. Je jasné, že je to váš život, no napriek tomu by ste sa mali pozrieť aj na ostatných a nemyslieť len na seba. Nebuďte sebecký. Nie ste tu predsa od toho, aby ste boli sebecký. Ste tu na to, aby ste pomáhali ľuďom okolo vás. Preto sa uistite, že doma nechávate fungujúcu rodinu bez problémov, ktorej nebude prekážať, keď odídete. Verte tomu, že vaše mamy budú ťažko znášať to, že sa niekam chystáte. Možno aj vaše staré mamy. Ale keď to tak cítite, na nikoho sa nepozerajte a odíďte, to je skutočne dôležité.
vietnamské pole
V čom ešte robia ľudia chybu? Nezistia si nič o krajine, kam sa chystajú. Hlavne vtedy, keď to má byť na dlhšiu dobu. Vycestovanie niekam znamená, že zistíte, aké podmienky sú v tej krajine. A nemyslíme tým len počasie a peniaze, akými tam budeme platiť. V dobe internetu si môžete zistiť, čo sa v danej krajine patrí a čo je už nevhodné. Zistite si niečo o mentalite, ak sa nechcete dostať do problémov. Verte tomu, že je to úctivé a že si vás tak budú omnoho viac vážiť. Hlavne vtedy, keď cestujete do východných krajín, ktoré sú trochu iné ako tie naše európske. Je to aj prejav úcty voči inej krajine, nie je to len prežitok, ktorý nie je vhodný. Prejavte úctu voči inej krajine.