Krása každodennáMy ľudia sme si zvykli žiť náš každodenný život, a pomaly aj zabúdame kde vlastne sme. Krásu vidíme, a vnímame len v krásnych ženách v obalených vrstvami drahého mejkapu. Samozrejme že aj to je daný druh krásy. Poďme sa ale pozrieť na ďalšie príklady, na ktoré sme možno aj pozabudli.

strom
 

  1. Každé ráno sa rodíme znova – Nato aby sme prežili, potrebuje do nášho života energiu. Naberáme ju počas spánku, v ktorom snívame, a sme v našom ďalšom svete. Toto je druh krásy na ktorú sme pozabudli, tým že je. Každé ráno si spomenieme na naše sny, pri ktorých sa pozastavíme, a necháme ich plynúť ďalej.
  2. Prijímať a dávať –  Našu energiu si doplňujeme aj výživou. Prijímame dostatok živín v podobe jedla, a vody. V našej krajine máme všetkého dosť na prežitie. V iných krajinách to takto nie je, a nato zabúdame. Práve preto lebo sme sa narodili tam kde sme. Musíme byť vďační zato všetko čo máme, a keď dostaví možnosť vedieť sa o to aj podeliť.
  3. Matka príroda – Náš život obohacujú aj prírodné základné živly. Zvykli sme sa ich používať neustále. Máme toľko možností na všetko, že nevieme sa rozhodnúť čo skôr. Tak aj pozabúdame na každodenné maličkosti, ktoré sme schopní vnímať našimi zmyslami. Vidíme a počujeme našu matku prírodu, ktorá nám toho ponúka neustále viac a viac.
  4. Spomienky – Z toho celého nám nakoniec zostanú jedinečné spomienky. Je na nás ako si ich uchováme, či fotografiami alebo maľbami, písaním či modelovaním. Navždy nám zostanú utkvené v pamäti, a v našom srdci. Tak sa snažme o niečo viac vnímať náš život na zemi.

kniha
 
Svojím myslením, a žitím vieme riadiť vlastné skutky. Byť zdravý, spokojný, a šťastný s našimi najbližšími je to najväčšie bohatstvo aké vieme vlastniť. Tak si nenechaj ujsť svoju krásu života, a snažme sa ju prežiť na plné dúšky. Hlavne bezpečne a zdravo. Každý z nás si raz uvedomí, ako nám bolo dobre, a aký krátky čas sme pre seba, a na všetko vôkol nás mali.