Nápady, ako vyťažiť z balkóna a lodžie čo najviac možností


Externým priestorom disponujú aj obyvatelia moderných bytov, rodinný dom nie je v tomto smere jedinou výsadou. Pochopiteľne, externý priestor bytu, respektíve jeho rozmery sa nemôžu rovnať s rodinným pozemkom, ale to nič nemení na fakte, že využitie balkóna sa stáva moderným trendom dnešnej doby. Rodinné domy spolu s pozemkom sú drahou záležitosťou a preto najmä dnešní mladí ľudia hľadajú vhodné a nápadité alternatívy, ako žiť čo najzaujímavejšie aj napriek handicapu dnešného sebeckého systému. Verte alebo nie, relatívne pohodlná a zábavná alternatíva bývania sa dá vytvoriť aj s bytu a najmä vtedy, pokiaľ disponuje týmto externým priestranstvom, ktorému vravíme balkón a pokiaľ máte kreatívneho ducha. A má to aj svoju výhodu spojenú s pekným výhľadom a faktom, že na balkóne Vás ani zďaleka nečaká toľko práce, ako keby ste sa museli starať o väčší pozemok.

balkony

  • Okrem klasického balkóna poznáme aj skvelú voľbu, akou je lodžia, ktorej priestory môžu byť vsunuté dnu do bytu, ako aj vysunuté von. Bočné steny sú betónové a ani v tomto prípade samozrejme nesmie chýbať opora v podobe zábradlia, zabradlie na balkon cena, zábradlia sú v oboch prípadoch potrebným doplnkom.

kalkulace
Ako už zrejme tušíte, lodžia má väčšie priestory a ponúka aj viac možností, jednou z najzaujímavejších a najpopulárnejších je jej využite počas teplých letných nocí, kedy si z tohto priestoru môžete vytvoriť takú menšiu spálňu. No možností je samozrejme viac. Dnes slovo práca neznamená automaticky len potrebu dielne a náradia, ale mladí ľudia pracujú, ako aj vybavujú kancelársku prácu cez počítač, týmto štýlom sa aj učia. Z lodžie si tak môžeme spraviť menšiu kanceláriu, v ktorej nás nebudú rušiť okolité podnety z kuchyne alebo neustále zapnutá TV. Nezabudnime zhotoviť aj menšiu knižnicu, respektíve poličku na knihy.
Ak disponujete menším priestorom, teda klasickým balkónom, aj pre Vás existujú viaceré možnosti a nápady. Vytvorte si pohodlné otvorené priestranstvo na oddych, relax, malým stolíkom si vyrobíte takú sympatickú vonkajšiu jedáleň, možno kaviareň či bar, fajčiarsky kút,…