Domáce SPA, ktoré Vás nezruinujeDoma i v zahraničí je nespočetné množstvo rôznych zariadení, ktoré ponúkajú mnoho skrášľovacích procedúr, kde sa o Vás postarajú odborníci. Sľubujú pocit blaha a sebaspokojnosti, za nemalé finančné prostriedky a čas strávený u nich v zariadení. Takéto pobyty netreba zavrhovať, no povedzme si úprimne, kto by na to mal čas či financie, pokiaľ sa takto chce cítiť pravidelne? S našimi radami si svoje domáce SPA či welness urobíte v pohodlí Vášho domova a ušetríte čas i peniaze. A pocit spokojnosti bude ešte väčší, odskúšané!

wellnes

Pripravte si očistenie pleti!
Budete potrebovať vriacu vodu, bylinky a nádobu, ktorá bude o kúsok väčšia ako Vaša hlava. Zalejte v nádobe bylinky dostatočným množstvom vriacej vody, pohodlne sa usaďte, nakloňte hlavu nad nádobu a prikryte ju uterákom, aby unikalo čo najmenšie množstvo pary. Pustite si hudbu, ktorá Vás čo najspoľahlivejšie zrelaxuje – my však odporúčame klasickú, možno mierne orchestrálnu, či orientálnu, ktorá Vám navodí autentický pocit profi salónu. Táto procedúra obohatená o bylinky Vám spoľahlivo otvorí póry a pripraví Vašu pleť na ďalšiu starostlivosť.

oleje

Dovolenka pre pleť a vlasy
Dokonalú masku na pleť si pripravíte pomocou čerstvo zomletej kávy, kokosového oleja a medu. Toto zbaví pleť mŕtvych buniek a krásne ju rozžiari. Kokosový olej a med navyše navodia ten správny pocit luxusu a pleti dodajú potrebnú hydratáciu. Pre maximálny pôžitok si na zavreté viečka položte plátky šalátových uhoriek.
Čo sa týka  vlasov, maska bude zložená z olejov. Kokosový olej je malý zázrak, preto ho použite aj do vlasovej masky. Ak ho zmiešate s argánovým olejom, ďalším kozmetickým zázrakom, Vaše vlasy sa Vám bohato odmenia – leskom ako z reklamy, poslušnosťou a zrýchleným rastom. Pokiaľ chcete opäť autentickejšiu atmosféru, pridajte dve kvapky esenciálneho oleja, vyberte si vôňu, ktorá na Vaše zmysly pôsobí najlepšie.

Resetujte pokožku celého tela
Použite tú istú masku, ktorú máte na tvári, pridajte však viac kokosového oleja a kávových zŕn, vynechajte med. Zmes vmasírujte do kože a relaxujte. Vďaka kokosovému oleju bude Vaša pokožka hydratovaná a kávové zrná zas fungujú ako jemný a šetrný peeling, ktorý zbaví pokožku tela mŕtvych buniek a ona bude, ako sa hovorí, hladká ako zadoček bábätka. 

sůl

Relaxujúci kúpeľ
Poznáte ten pocit hladkej pokožky, keď ste na dovolenke? Pripomenie Vám ho kúpeľ s mierne horúcou vodou, v ktorej rozpustite kilogram soli – môžete zvoliť druh podľa seba, najviac blahodárne však pôsobí Himalájska soľ. V takomto kúpeli však nezotrvajte dlhšie ako 15 minút, pokožka by sa mohla, najmä v spojení so soľou, nebezpečne vysušiť. Následne sa nezabudnite dôkladne opláchnuť a zmyť všetky masky, ktoré sa nachádzajú na Vašom oddýchnutom tele.

Konečná hydratácia
Po kúpeli pokožku celého tela nezabudnite ešte ošetriť – je na Vás čím, malo by to však pôsobiť čo najviac hydratačne. Môžete si vybrať olej, vazelínu, alebo obľúbené pleťové mlieko, použite však bohatú vrstvu.