Futbalové ihrisko v metreTaipei je hlavný mestom Taiwanu. Tento rok sa tam koná 29. Letná univerziáda –  športová udalosť, ktorá je hneď po olympiáde celosvetovo najsledovanejším športovým podujatím, a ako také si zaslúži poriadnu reklamu.
Kto vie či sa autori tejto reklamnej kampane nechali inšpirovať nápadmi z Moskvy, kde každý rok vozí ľudí metro vyzdobené kópiami obrazov z Ermitáže, alebo si za vzor zobrali metro v New Yorku, kde vnútro vagónov má podobu knižnice s policami kníh.

taiwan

Aj cesta do práce môže byť zábavná.
Reklamné agentúry sa pre propagáciu tejto udalosti rozhodli použiť metro. Vlakové súpravy, ktorými sa denne prepravujú tisíce ľudí. Nikomu tak neujde správa o nadchádzajúcej udalosti v krajine. Cestou do práce, či z práce si môžu obyvatelia Taipeiu zahrať basketbal, futbal, prípadne si odpočinúť na trestnej lavičke, alebo sa schladiť v bazéne. Možno to znie prehnane, dobre robíte, že tomu neveríte. Plávanie v metre, či futbal znie naozaj futuristicky, ale pocit, ktoré Vás opantá pri vstupe do týchto vozňov je okúzľujúci a Vy sa mysľou dostanete na miesta, na ktorých by ste asi boli radšej.

vlak

Metro v Taipei má športový  nádych. Podlahy vo vlakových súpravách majú podobu športových ihrísk. Môžete sedieť vo vagóne, ktorý má podlahu ako futbalové alebo basketbalové  ihrisko. V ďalšom vagóne sa môžete postaviť na štartovú čiaru a prekonať rýchlostný rekord v behu napr. na 100 metrov. Nevynechali ani bazén. Nájdete tu aj vozeň, v ktorom je modrá podlaha pripomínajúca bazén aj s rozdelenými dráhami pre plavcov. Pri pohľade na ňu máte dojem, že voda je ozajstná. Nezabudli na žiadny detail.

míč

Takže ak sa rozhodnete ísť toto leto do Taiwanu nezabudnite navštíviť metro. Môžete si sadnúť na trestnú lavičku aj bez toho aby ste urobili nejaký prehrešok. Kým sa dostanete do cieľovej stanice môžete si zabehnúť 100 –vku, prípadne sa postaviť na čiaru a skúsiť hodiť kôš za 3 body.  Ako strávite cestu z bodu A do bodu B je len na Vás.