Ako pripraviť tie najlepšie palacinky? To je predsa jednoduché!

Palacinky ako väčšina z nás pozná
 
Vôbec nie sú na prípravu náročné, ale zato sú vynikajúce. Nasledujúci recept je zostavený na približne 14 kusov palaciniek. Preto ak chcete menšie množstvo, znížte počet surovín.

palačinka
 
Potrebovať budete určite mlieko. Jeden celý liter a k tomu ešte asi 3 decilitre čo je zhruba jedna šálka. Pol kila najlepšie polohrubej múky a samozrejme nesmie chýbať za jednu veľkú polievkovú lyžicu práškového cukru. Medzi prsty zoberte štipku soli. Aj tá je potrebná. Kypriaci prášok naberte na konček malej čajovej lyžičky. Ak chcete aby boli palacinky viac nadýchané, pridajte viac kypriaceho prášku. No a na záver si pripravte 4 vajcia.
 
Suroviny postupne pridávajte do misky a šľahajte. Až vám vznikne penistá masa vyšľahaná dohladka, máte hotovo. Už stačí len palacinky dať na panvicu a opražiť ako z jednej tak aj z druhej strany.

dezert
 
A čo tak vyskúšať slanú variantu?
 
Z tohto receptu vyrobíte palacinky asi na 4 porcie. Budete to pre vás niečo nové, ale možno vás to očarí.
 
Potrebujete opäť soľ a 2 vajcia. Na jednu polievkovú lyžicu oleja a približne 150 mililitrov piva. Hladkej múky je treba 150 gramov. Po príprave surovín sa presuňte na samotnú výrobu.
 
Opäť je potrebné všetky suroviny vyšľahať a pekného cesta. To potom necháme zhruba 15 minút v pokoji postáť. Palacinka zasa osmažte do zlatista a pokračujte v príprave "plnky".
 
Vezmite si hríby podľa vlastného výberu a nakrájajte ich na plátky. Pridajte slaninku nakrájanú na malé kúsky. Opražte na panvici v oleji. Pridajte múku a podlejte pod ne mlieko. Zmes by mala následne zhustnúť a práve vtedy ju treba dochutiť. Na to použite soľ, horčicu a tiež korenie. Touto zmesou naplňte palacinky.
 
Chudnete, ale ich milujete? Skúste tieto!
 
Diétny recept na palacinky je práve pre vás ak chudnete, ale skrátka bez nich neviete žiť. Už sa nemusíte strachovať, že zo svojich milovaných palaciniek budete priberať!

dvě palačiny
 
Soľ a dve vajcia rozmixujte spolu s 200 mililitrami mlieka a 150-timi gramami ovsených vločiek. Pridajte med, alebo iné vami zvolené sladidlo. Ďalej postupujte ako pri klasických palacinkách. Iba osmažiť a môžete podávať.
 
Tieto recepty sú jednoduché a rýchle, no zároveň veľmi chutné. Čím si ich naplníte je len a len na vás. Možno si medzi nimi aj vy vyberiete svojho obľúbenca, ktorý vám prirastie k srdcu.