Vykročte z postele dobre naladenýPoznáte to. Zazvoní budík, vy ho s nevôľou vypnete a na päť minút ešte zadriemete. Keď sa však budík ozve druhý, či tretí raz, musíte vstať, či chcete, alebo nie. Hlavou sa vám okamžite preženie to množstvo povinností, ktoré je treba urobiť a máte po nálade. Existuje však niekoľko spôsobov, ako si ranné vstávanie uľahčiť, alebo aspoň spríjemniť.

ráno

Hneď ako vstanete otvorte okno dokorán a do vydýchanej izby pustite čerstvý vzduch. Mozog sa tak okysličí a vy do tela naberiete novú silu. Vaše kroky nech vedú do kuchyne. Na lačno je najlepšie vypiť pohár čistej vody, aby ste tak prebrali váš organizmus.

kafe

Po hygiene, alebo ešte pred ňou, ak zvyknete raňajkovať skôr, si rýchlo premyslite, čím by ste potešili svoje chuťové bunky. Skúste klasiku ako vajíčka, šunku, či syr vymeniť za čerstvé ovocie, smoothie alebo ovsené vločky. Ak sa z toho nenaraňajkujete, dajte si to, čo raňajkujete obvykle a ovocie si zabaľte do práce na olovrant. Je lepšie prijímať cukor z ovocia, ako zo zákuskov, či iných maškŕt.

Ďalšou dôležitou časťou rána je u mnohých káva. Záleží na vás, či ju pijete pred raňajkami, počas alebo po nich. Niektorí ľudia dokonca neraňajkujú a tak šálka kávy štartuje ich deň. Ak máte voľný deň, skúste hneď ráno absolvovať beh, alebo iný šport, ktorý vás dostatočne preberie a vy budete mať lepšiu náladu.
Skúste si od rána v mysli opakovať, aký tento deň bude krásny a ono to tak naozaj bude. Budete zvládať situácie ľahšie a možno sa vyhnete mnohým nepríjemnostiam. Ranná sprcha tak isto vie zlepšiť náladu. Pokiaľ sa neponáhľate do práce a nemáte žiadne dôležité povinnosti, nejako sa cez deň zamestnajte, aby ste len tak celý deň nepreležali.

snídaně

Je však dôležité svojmu telu dopriať aj oddych a relax. Ranné vstávanie sa možno považuje za veľmi nepríjemnú činnosť, uvedomte si však, koľko príjemných vecí za celý deň môžete zažiť, koľko vecí môžete vybaviť, koľko ľudí potešiť a bude sa vám vstávať ľahšie. Veď nie nadarmo sa hovorí: „Ráno robí deň!“