Vlhkosť a drevo nie je veru ideálna kombinácia

Nie ste vôbec sám/a, koho zaujal spôsob domácnosti, v ktorom máme exteriér aj interiér obklopený kvalitným a voňavým dreveným obkladom či palubovkou. Takéto obklady z dreva majú určite množstvo výhod, spomeňme krásny dizajn, už zmienená charakteristická vôňa a určite množstvo ďalších, no ako to tak býva, nájdeme aj určitý nedostatok.

dřevo

V tomto prípade vravíme o nedostatku dreva a dreveného materiálu a tým je, možno ste sa už dovtípili, že pre takýto materiál je veľmi nevhodná vlhkosť, ktorej sa však dakedy nevyhneme a zvlášť v takomto zimnom počasí. Ošterenie drevených povrchov je preto situácia, o ktorej by sme si mali niečo prečítať, aby sme v takomto prípade vedeli, ako si s daným problémom správne poradiť. Na internete a weboch určite nejaké vhodné rady nájdeme.

• Ak už čítate tento článok, zrejme by bolo vhodné, aby ste sa pár informácií mohli dočítať aj priamo tu. Preto sa pokúsim zverejniť nejaké užitočné info z webu priamo sem.
Zamerajme sa v prvom rade na interiér a drevenú podlahu, po ktorej sa často pohybujeme. Je ozaj nápomocné, ak vlastníme prostriedok elastický lak. S ním potrieme podlahu a mala by to, byť veľmi užitočná prevencia.

Riziko navlhnutia však môže rovnako postihnúť i obklady. Aj v tomto prípade postupujeme rovnako, no natrieme iba lícnu stranu. Natierajme šetrne a opatrne, inak priveľa laku môže drevo a takýto obklad znehodnotiť. V tomto prípade môžeme použiť i lazúru, konkrétnejšie na opačnú stranu, než je lícna. Vhodné by bolo použiť rovno i brúsny papier.

palety

Nezabúdajme však aj na vonkajšie vybavenie z dreveného materiálu. Namáhať sa vonku s lakovaním by nemalo väčší význam, ľahko môže prísť totiž dážď alebo sneh a naša snaha by bola zbytočná. Užitočnejšie by v tomto prípade bolo, ak by sme použili iba lazúru. Máme na výber i farebnú, ktorá by mala byť efektívnejšia.