Púder pre každý typ pleti


Púder je jednou z najčastejšie používaných produktov v kozmetike. Hneď po rúži a očných tieňoch by nemal chýbať v každej pohotovostnej kozmetickej taštičke. Je tú úžasne rýchly a efektívny spôsob ako si zmatniť pleť. Ak to máte nacvičené, zvládnete to v priebehu niekoľkých sekúnd.
Skvelou vlastnosťou púdru je efektivita a ľahká manipulácia. V prípade, že si na tvár nanesiete príliš veľa, jednoducho si čistou pudrenkou prebytok oprášite. Púder je veľmi skladný a na rozdiel od tekutého makeupu sa aj veľmi ľahko čistí v prípade, že sa vám niekde rozsype.
Na trhu je nepreberné množstvo odtieňov a typov, určite si v drogérii vyberiete to správne pre vás.

make-up
 
Aký púder zvoliť
 
Je veľmi dôležité aby ste poznali svoj typ pleti. Na veľmi suchú, alebo mastnú pleť treba zvoliť správnu štruktúru a druh. V bežnom obchode máte na výber štandard a v lekárňach si môžete kúpiť aj značky špecializované na kožné problémy.
 
1.) Na pokožku so sklonom k akné je viac ako vhodné aplikovať púder s antibakteriálnymi vlastnosťami a dobrým krycím efektom, aby sa zabránilo tvorbe vyrážok a zároveň sa prekryli hojace sa jazvičky. Ak máte takéto zdravotné problémy, mali by ste prestať používať pudrenku. Hromadia sa v nej rôzne baktérie a zápal si tak môžete sústavne udržiavať, alebo aj zhoršovať. Je vhodné použiť vždy nový a čistý vatový tampón. Výrazne tak obmedzíte prípadnú infekciu.

pudr
 
2.) Odtieň púdru by mal ladiť s tónom vašej vlastnej pleti. Prípadné rozdiely by mali byť len o jeden, alebo dva odtiene farby, aby ste nevyzerali neprirodzene. Je preto dobré mať v zásobe aj viac ako jeden púder. Majte na pamäti zmeny ročných období. V lete sa určite opálite a v zime zase pleť veľmi rýchlo vybledne. Denné a umelé svetlo dokáže s výzorom tiež dosť podstatne zamávať a mali by ste svoje líčenie prispôsobiť prostrediu, v ktorom sa vyskytujete.