Upchaté potrubie a kanalizácie – ich rýchle riešenie

Plynulý a dostatočne rýchly prietok vody odpadovým potrubím je základom správne fungujúcej kanalizácie a odpadových odtokov.

cleanliness-2799459_640

Nie vždy je ale tomu tak, častokrát zanedbávame sledovanie správneho fungovania kanalizácie a dovolíme nánosom, mastnote a znečisteniu usadiť sa na stenách odpadového potrubia. To je začiatok havárie, kedy voda začína pomaly odtekať, potrubie sa stane až nepriepustným a voda neodteká do kanalizácie ale smerom von. Vždy to znamená havarijný stav a poškodenie okolitého priestoru a samozrejme riešenie stojí čas a peniaze.

Ak máte túto naliehavú situáciu non stop služba krtkovanie Vám pomôže a navrhne aj budúce riešenia, aby sa podobnej situácii zabránilo. Ponúkaná služba je rýchla, odborná, cenovo korektná, spoľahlivá a vždy vykonaná profesionálmi bez zbytočných strát a neporiadku.

Celý proces začnete opisom situácie online alebo telefonickým kontaktom, detailne sa odporúča poskytnúť obraz o rozsahu havárie, zadať lokalizačné údaje a pár minút počkať na profesionálov.

Tí, spolu aj so správne zvolenou technikou, priamo na mieste zasiahnu a efektívne vyčistia potrubie a kanalizáciu. Ponúkaný servis v závislosti od rozsahu havárie, dostupnosti potrubia, veľkosti okolitého priestoru zvolí elektromechanický spôsob čistenia, ktorý sa najviac využíva v domácnostiach alebo pôsobenie vysokého tlaku vody, ktorý pomocou čerpadla spoľahlivo vyčistí aj dlhé potrubia.

construction-2753799_640

Pružná oceľová struna so špeciálnymi hlavicami pohybujúca sa rotačným spôsobom je princípom elektromechanického čistenia, ktoré je účinné aj v potrubiach s malým priemerom.

Aj pôsobenie tlaku vody je rovnako efektívne a odstráni nánosy a znečistenia usadené rokmi bez nutných výkopov a demolačných prác, čo je jeho výhodou.

Servis tzv. „krtkovania“ je ekologický spôsob riešenia problému upchatého potrubia, nezanechá devastujúce stopy ani v priestore ani v okolitej prírode. Je rýchly, cenovo prijateľný a odborníci odporúčajú v rámci prevencie jeho použitie ešte pred vypuknutím havárie.

Aj doplňujúce vodoinštalačné práce sú v ponuke krtkovania, podobne ako inštrukcie o prevencii do budúcnosti. Cenné rady, postupy ako TV monitoring potrubia, trasovanie potrubia, ktoré Vám ušetria námahu a čas v budúcnosti.