Tam, kde kosačka nevládze, pomôže krovinorez


Práce v záhrade na jar sa orientujú mnohými smermi, kosíme, hrabeme, čistíme, vysádzame a potrebujeme vykonať veľa iných činností, aby sa záhrada opäť prebudila po zimnom oddychu k životu. Každý majiteľ záhrady vie, že bez kvalitného náradia sa pri práci v záhrade nezaobíde. Pomáhajú nám rôzne kosačky, vyžínače, hrable, krovinorezy a veľa iných pomocníkov.

product_748722

Krásny trávnik vo vzhľade koberca je pýchou majiteľov záhrad, no tento vzhľad nie je zadarmo a dospieť k nemu znamená veľa trpezlivosti a práce na ňom. Treba ryobi krovinorez ho pravidelne kosiť, hnojiť, používať vertikutátor na prevzdušnenie a dbať na to, aby sa v ňom neusídlili iné rastliny ako tráva. Kosiť trávnik môžeme kosačkami, ktoré dnes nájdeme v mnohých prevedeniach od množstva výrobcov, no nie všade sa s ňou dostaneme. A tiež nie sú určené na kosenie tvrdých a hustých porastov, na tento účel sú na trhu krovinorezy.

Ryobi krovinorez je určený na kosenie hustých, vysokých a tvrdších porastov, kde s kosačkou nepochodíme. Krovinorezy si dokážu poradiť s krami, ktoré bežná kosačka nezvláda. Na trhu sa toto náradie predáva v širokom spektre parametrov, ktoré zahŕňajú výšku výkonu, druh pohonu, dizajnové prevedenie a výbavu. Záleží však na zákazníkovi, akú veľkú plochu potrebuje upraviť, pretože existujú záhrady, kde sa nachádza len málo dostupných miest alebo naopak, na veľkom pozemku je nutné poradiť si s mnohými hustými porastmi. Na tento účel je Ryobi krovinorez navrhnutý, takže každý zákazník, ktorý sa pre jeho kúpu rozhodne, bude určite spokojný.

IMG_20180914_135922-310x252

Záhradkári však ocenia aj Aku vyžínač Ryobi, ktorý bol zasa skonštruovaný na detailnejšie dokosenie trávy a slabších porastov hlavne v nerovnom teréne, kde takisto klasická kosačka s pojazdom už nestačí. Všetky tieto náradia sú veľkými a neodmysliteľnými pomocníkmi pri prácach v záhrade, uľahčujú ju a pomáhajú majiteľom vytvoriť si tam oázu pokoja a príjemného oddychu.