Tajomstvo masiek pre intenzívny rast vlasov


Dĺžka vlasov závisí od životnosti vlasových folikulov. Keď sú vystavené agresívnym vplyvom, farbám, česaniu alebo zmenám súvisiacim s vekom, strácajú svoju činnosť. Zníženie vnútorného prietoku krvi, poskytnutie folikulov s potrebnou úrovňou kyslíka, živín  má za vplyv nie len padanie ale aj spomalenie rastu vlasov.
Masky na rast vlasov prebúdzajú folikuly, normalizujú krvný obeh, saturujú ich vitamínmi, mikroelementmi. 

vlasy

Typy masiek
Rastové masky vykonávajú dve kľúčové funkcie:
·         výživa;
·         dodávanie kyslíka do pokožky.
Populárne masky pre rýchly rast vlasov bežne rozdelené na 2 typy:
·         Povzbudzujúce –  ich cieľom je aktivovať vlasové folikuly. Kompozícia dráždi pokožku a spôsobuje zvýšenie metabolických procesov. Hlavnými zložkami týchto masiek sú horčica, korenie, zázvor, škorica.
·         Výživné –  ich zloženie nasýti pokožku potrebnými látkami, ktoré pod vplyvom zvýšeného rastu zlepšujú vzhľad vlasov. Pridajte med, kefír, vajcia.
Odborníci odporúčajú striedanie rôznych prostriedkov. Pri ich príprave sú vhodné dostupné prísady v kuchyni. Komplementárne zložky zvyšujú účinok a nútia vlasy rásť.

Pri výbere účinných masiek na rast vlasov zvážte typ, štruktúru vlasov a sprievodné ochorenia. Ak je koža psoriatická, zmes nebude fungovať. Tiež prekážkou sú lupiny. Zanesú póry a neumožňujú absorbovať hlavné látky. Preto pred aplikáciou masky na rýchly rast vlasov vyliečte pokožku od týchto nepríjemných prejavov.

Pred použitím sa má vykonať alergický test. Pripravte malé množstvo masky, ktorú chcete, jemne aplikujte na kožu aspoň na 20 minút. Ak je koža na mieste aplikácie červená, začala sa svrbieť, napučiavať – ​​takýto recept vám nevyhovuje. Výživné jednoduché masky na vlasy sa odporúčajú odborníkmi používať 1-2 krát týždenne. 

zrzka

Pravidelné používanie jednoduchých masiek na vlasy môže spôsobiť viditeľné zmeny. Vlasy rastú rýchlejšie, všetky vlasové folikuly sú aktivované, vlasy vyzerajú nádherne. Nebojte sa vyskúšať rôzne recepty.