Prírodná a BIO kozmetika


Medzi jedny z najnovších trendov za posledné obdobie v kozmetickom priemysle, určite patria prírodné produkty. Dôvodom vzniku tohto trendu prírodnej kozmetiky je hlavne zhoršujúca sa situácia ohľadom znečisťovania prírody a neustále sa zvyšujúca hrozba globálneho otepľovania. Práve preto sa mnoho firiem rozhodlo začať vyrábať produkty, ktoré sú prírodného pôvodu a zároveň majú ešte aj recyklovateľný obal, ktorý sa dá používať opätovne a neničí až v tak veľkej miere životné prostredie. Prírodná kozmetika je teda skvelou alternatívou, pokiaľ sa zaujímate o problematiku ochrany našej planéty, ale taktiež aj pre ľudí, ktorí majú rôzne alergie, citlivú pokožku alebo im vadia chemikálie v umelo vytvorených kozmetických produktoch.

Prírodné zloženie

Do kategórie prírodnej kozmetiky zaraďujeme viacero skupín produktov od dekoratívnej kozmetiky až po starostlivosť o telo. Ako konkrétnejšie príklady si môžeme uviesť napríklad prírodné šampóny alebo bio dezodoranty Nutrifit. Tieto produkty sú potom skvelou náhradou za bežný šampón a dezodorant, pretože svojím prírodným zložením nepôsobia agresívne na ľudskú pokožku. Často ich preto kupujú najmä ľudia s citlivou kožou, alergiami, kožnými problémami alebo rôznymi atopickými ekzémami. Tým, že dané produkty nemajú v sebe žiadne chemicky upravené látky, nedráždia, nevysušujú, nespôsobujú nepríjemné svrbenie a pálenie. Tieto faktory sú veľmi dôležité, keďže produkty sa aplikujú a nanášajú na časti tela, kde je koža dosť jemná a náchylnejšia na poškodenie.

Prírodná kozmetika

Mnoho ľudí sa takýchto produktov z prírodných zložiek obávajú, pretože si myslia, že nie sú až tak účinné ako klasická kozmetika. To však vôbec nie je pravdivé tvrdenie, bio kozmetika je rovnako dobrá a efektívna, dokonca často obsahuje ešte vyššie koncentrácie aktívnych látok z prírodných zdrojov. Bio deodorant vám tak zaručí rovnakú ochranu pred nepríjemným potom, ako bežný iný, ale ešte aj s tou výhodou, že jeho nanášaním si nezanášate folikuly chĺpkov v podpazuší umelými chemickými látkami. Ak prírodnej kozmetike neveríte, neostáva vám nič iné, iba dať jej šancu a presvedčiť sa o skvelých účinkoch na vlastné oči.