Osvetlený a zabezpečený pozemok


Osvetlenie a svetelné produkty dnes zmenili svoju podobu, vlastnosti, ale aj funkcie. Také nové led produkty sú dizajnovo praktickejšie, vyžarujú kvalitnejšie svetlo, „žerú“ minimum elektrickej energie, dávajú vám možnosť kreativity a dokonca vás ochránia pred zlodejmi či výtržníkmi!
Áno, presne tak. S tou ochranou mám konkrétnejšie na mysli produkty ako svetelný reflektor. Ochrání váš majetek i bezpečnost, hlavne ak bude na našich vstupných dverách do domu, ale rovnako tak ho môžeme využiť i v inom priestore, to už je na vás. Avšak najčastejšie bývajú umiestnené nad vstupnými dverami do nášho bytu.

reflektro

Mnohí si možno pamätajú tú staršiu alternatívu, kedy reflektor určený k osvetleniu i stráženiu objektu „požieral“ veľmi veľa halogénu, teda i ten odber elektriny niečo stál. Ale tie nové výrobky dospeli k výrobe, kedy sa o účty za elektrinu už nemusíte tak strachovať ako predtým. Už aj tieto reflektory totiž využívajú technológiu LED, ktorá je známa svojim domysleným patentom, ktorý výrazne šetrí energiou a teda i našim poplatkom za ňu. Ten veľký a drahý odber elektriny sa tak už stáva, či stal minulosťou. Účet za odber je to posledné, čo by nás malo trápiť.
Dnes teda môžeme mať osvetlený a zároveň chránený extreriér s kľudnejším svedomím.

světlo

Takýto produkt je vhodný pre rodiny, jednotlivca, ale aj firmu. Skrátka pre každého, kto chce mať svoj pozemok chránený, ale rovnako tak aj prakticky osvetlený. Firma, ktorá skladuje množstvo užitočných predmetov zrejme takúto techniku používa. Rovnako tak sa stáva populárna najmä u ľudí, v ktorých okolí hrozí kriminalita, krádeže, či vandalizmus.
A pokiaľ spomínam tie štvrte, v ktorých k podobným skutkom dochádza, skonštatujem i zaujímavý fakt a to zistenie, že po inštalácii a využívaní týchto reflektorov krádeže a vandalizmus vždy v okolí štatisticky klesnú.