Novinka v selfie priemysle·         Predstavte si že sa dokážete poprechádzať po múzeu po celom svete bez toho aby ste niekam išli , predstavte si že by jedna aplikácia dokázala detegovať vašu tvár a vyhľadala podobu historické postavy ktoré sú vystavené na obrazoch . Čo myslíte, bolo by to možné ? Poďme sa na to pozrieť.

fotky
 
Už viete že na úpravu fotografiu môžeme použiť rôzne filtre. Ale tento krát Google posúva latku oveľa vyššie. Aplikácie Arts and Culture už sama o sebe napovedá že pôjde o umenie a kultúru a históriu. Nájdete tam všetko o pamiatkach , sochách a obrazoch a vďaka funkcii street View sa dokáže poprechádzať po rôznych múzeách ktoré ponúkajú umenie a kultúru.
 
·         No to nie to, o čom som chcel písať a vráťme sa ku selfie fotografiám . V aplikácii Arts and Culture môžete urobiť ešte jednu vec. Keď sa v tejto aplikácii odfotografujete , a odošlete fotku na sken , aplikácia Vám dokáže prirovnať vašu tvár ku historickej postave ktoré sa nachádza na obraze , alebo historickej soche či maľbe. Napríklad ak sa podobáte na Monu Lízu aplikácia to deteguje a porovná  vašu tvár z tvárou na obraze. Niekedy ostanete až prekvapení , na koho sa vlastne podobáme. Možno sa podobáte na slávneho umelca a ani o to nemusíte vedieť , no môžete to zistiť vďaka tejto aplikácii.
 
seflie

Chápem že to nemusí byť nič pre vás , ale niekedy to môže byť zábavné. Zoberte si že sa možno podobáte na niekoho kto bol v minulosti veľmi slávni. A navyše aplikácii ponuka množstvo ďalších funkcií ktoré určite stoja za prezretie. Ako som už písal , dokážete sa poprechádzať po akomkoľvek múzeum po celom svete a môžete navštíviť množstvo historických pamiatok, obrazov a sôch bez toho aby ste niekam išli. Samozrejme že táto aplikácia slúži len pre zábavu a podobnosť nemusí byť stopercentná. Ale spojiť kultúru a moderný techniky v jednej aplikácii bol dobrý nápad , a poteší nájme tých ktorý sa zaujímajú o kultúru.