Môj nepekný názor na politiku USA, ktorá sa stáva globálnou


Zaslepenosť
Americké deti už od malička učia k slepému „patriotizmu“ a k tomu, že ak má náhodou niekto iný názor ako vláda USA, je na 101% komunista, fašista, terorista, anarchista, či blázon.

amerika

Ja môžem všetko, Vy sa neopovážte niečo povedať
Je to taká ironia, kedy sú dnešnými totalitnými vládcami bohatí demokrati či liberáli. No chápu tieto ušľachtilé idee ako demokraciu a liberalizmus voči sebe. Ja môžem byť slobodný, ja môžem mať právo zasiahnuť, ja musím zarobiť, ja,ja,ja,… A ak mi v tom Vy, ľudia, ktorí na mojich zárobkoch, beztrestnosti a slobode strácate a obmedzujem Vás, nech Vás je aj cez milión, ktorí ma chcete čo i len upozorniť, potom ste fašisti a komunisti.

Zle pochopená idea
•         Nechápte ma však zle. Demokracia a liberalizmus sú idee, ktoré ľudia chcú, sú sympatické, no len ma veľmi mrzí, že ich do rúk vzali sebci, ktorí sú však bohatí a vplyvní a sú takí obmedzení, že vidia len svoju slobodu a ani ich len nenapadne obzrieť sa na ľudí z inej vrstvy. Nechápu hlavnú podstatu liberalizmu ktorá vraví, že buď slobodný, ale v miere, aby si nezasahoval do slobody druhému. Na tento najhlavnejší bod sa zabúda, potom je z liberalizmu totalita silnejšieho a bohatšieho.

dolary

Násilím za demokraciu
Krajina sa bez výčitky zadĺži. Niekedy si vezme i ropu. Kto nečíta len plytké nezmysly vie, že americké vojsko už nejeden krát ničilo národnú slobodu, niekedy i masakrovalo občanov v štátoch, ktoré sú vraj komunistické, či odlišného demokratickému chápaniu, no oni im prišli nasilu s vojskom a samopalmi vnucovať funkčnú ideu ich mierumilovnej demokracie. Ak vidíme, ža sú aj bežní občania nespokojní s príjazdom armády a ich „mierumilovným“ posolstvom a náhodou sa búria, že ich vojsko musí „pacifikovať“, potom to zrejme znamená, že o pomoc amerického vojska a ich „demokracie“ nestoja. Znepriatelíte si USA, alebo USA chce z vašej krajiny ropu, či iné zámery pre svoj prospech a poviete nie, potom sa ľahko vaša krajina môže označiť za zem komunizmu, či diabolských plánov a pokiaľ USA voči vám zasiahne, väčšina bude tlieskať.

Toto nie je boj ideí
Svet majú totiž pod palcom najbohatší. Nevravme o ideách. Celé je to postavené na záujmoch najbohatších elít, ktoré sú predovšetkým v USA. Je len náhoda, že prednedávnom vyšla v USA daňová reforma, kedy sa najbohatším znížia dane, no USA sa za desať rokov zadlži o 1,500 000 000 000 Dolárov voči ostatným? Áno, čítate dobre.

God bless the USA
Predstavme si vojenské postupy americkej armády tak, ako som ich opísal. Teraz u nich doma, v USA, veľa ľudí išlo pozrieť na baseball, kde sa hrá americká hymna a nevedomí občania sa hrdo držia za srdce a celebrita, ktorá pred zahájením zápasu povie: “ Boh žehnaj Amerike a americkému vojsku“, si zaslúži obrovský potlesk.