Led osvetlenie kuchynskej linky


Ak sa zaujímate o zariaďovanie domov či bytov, určite poznáte led osvetlenie. Existujú na trhu led pásy s rôznymi farbami a efektmi, úsporné led žiarovky a ďalšie produkty. Veľmi obľúbeným produktom sa stáva aj led osvetlenie kuchynskej linky https://www.ledprodukt.sk/30-led-osvetlenie-kuchynskej-linky/. Okrem šetrnosti poskytuje vášmu bývaniu moderný a jednoduchý dizajn, praktickosť a robí dobrý dojem ako pre vás, tak i pre vaše návštevy.

Milovníci varenia a pečenia jednoznačne ocenia kvalitné svetlá zabudované priamo do kuchynskej linky. Už dávno ľuďom nestačí v miestnosti iba jedna veľká lampa v strede izby, ktorá má za úlohu osvetliť celú miestnosť. Ľudia preferujú viac malých svetiel, ideálne na miestach, kde pracujú alebo v našom prípade varia. Vhodným riešením sa stáva práve osvetlenie LED.

osvetlenie-kuchynskej-linky

Led osvetlenie na vašej kuchynskej linke tvorí led pásik. Ten môže byť rôzny, máte na výber z farieb: teplá biela, studená biela alebo neutrálna biela. Môžete vyskúšať aj RGB led pás, na ktorom si môžete sami zvoliť na akú farbu chcete svetlo nastaviť. Znamená to, že môžete mať v kuchyni jeden deň fialové svetlo, ďalší deň obyčajné biele a neskôr blikajúce zelené. Rozhodujúcim faktorom pri výbere býva svetelný tok na jeden meter. Ten sa pohybuje okolo 1300 lm/m. Treba si uvedomiť, že nie je dôležité koľko led žiaroviek má daný pás, ale treba pozerať práve na svetelný tok. V praxi to znamená, že pás so šesťdesiatimi žiarovkami na jeden meter kľudne môže svietiť viac ako pás s osemdesiatimi žiarovkami. Závisí to od už spomínaného svetelného toku.

stiahnuť (1)

Určite sa pýtate, koľko by mohlo celé led osvetlenie v kuchyni stáť. Samozrejme, že cena závisí od mnoho faktorov ako sú veľkosť, značka či kvalita výrobku, no priemerne vás môže jedno svietidlo vyjsť okolo 20 eur. Led osvetlenie kuchynskej linky teda vôbec nestojí veľa a nesie so sebou veľké množstvo ďalších výhod.