Knihy so sebou

Nejedno veľké internetové kníhkupectvo ponúka svojim zákazníkom možnosť stiahnuť si ich obľúbené knihy priamo do vrecka. Či už do smartphónu alebo elektronickej čítačky kníh. Týmto sa proces čítania neprenáša len pomocou kníh, ale aj samotného internetu. Samozrejme to so sebou prináša množstvo výhod a ľudia už nie sú odkázaní na fyzický predaj knihy či nedostupnosť v tlačenej forme.

tablet

Ako to začalo?
Už v deväťdesiatich rokoch sa začalo s internetovým predajom kníh. Samozrejme, najprv to ľudí zaskočilo a mnohý boli voči tomu skeptický. Veď ísť do kníhkupectva a prezrieť si naživo výber kníh je predsa len celkom niečo iné. Veľa ľudí sa presvedčilo, že nakupovanie cez web je spoľahlivé a iní si začali vychutnávať výhody, ktoré z toho plynú. Napríklad neriadiť sa otváracími hodinami, poprezerať si dôkladne výber a zhodnotiť celkovú cenu, ktorá sa aj ľahšie porovnáva. Medzi prvými priekopníkmi je Amazon.com, obchod, ktorý je dnes v internetovom svete najväčší. Takto začínal práve predajom kníh, ktoré neskôr povýšil na elektronické čítanie.

počítač

Ako to používať?
Jednoducho, tak ako funguje väčšina internetu. Trh je namierený na zákazníka a tak je samotné stiahnutie knihy do zariadenia hračka. To môže byť jednoduchý smartphón, alebo investujte do čítačky, ktorá zohľadňuje dlhý čas vyplnený čítaním. Menej pocitu unavených očí a menej námahy. K samotnej knihe vám treba ešte internet. Pomocou neho sa dostanete na stránku kníhkupectva, z ktorého si po zaplatení internet bankingom či Paypalom môžete knihu ako dokument stiahnuť. Znie to jednoducho a jednoduché to aj je. Práve vďaka tomu je dnes čítanie také populárne.

Prispejte aj vy
Kvôli jednoduchej elektronickej distribúcii sa mnohý ľudia rozhodli, že aj oni prispejú svojimi príbehmi do komunity autorov. Aj vy sa môžete stať spisovateľom. Samozrejme, že až po napísaní knihy. Nemusíte sa dohadovať s vydavateľstvo. Nie len Amazon, ale na Slovensku aj Martinus, ponúka možnosť samostatného publikovania vášho počinu. Takto nemusíte čakať na povolenie k tlači. Vašich čitateľov oslovíte elektronicky.