Ako sa správne starať o váš matrac


Neotáčanie matraca
Dni, kedy ste potrebovali pravidelne otáčať matrac sú už dávno preč, pretože matrace už nemajú obojstranné pružiny. To však neznamená, že ste od otáčania kompletne oslobodení. Urobte zvyk otáčať svoj matrac smerom zhora nadol minimálne každý druhý mesiac a budete odďaľovať nerovnomerný vzhľad kvôli telesnej hmotnosti.

pošltáře

Nepoužívanie podložky na matrac
Ak nezakryjete matrac ochrannou podložkou, necháte ho bezbranným proti svojim osobným smrteľným nepriateľom, ako je vlhkosť, prachové a telesné stopy. Napriek tomu je to jeden z najbežnejších spôsobov, ako ľudia zničia svoje matrace. Ak sa vyhýbate matracovej podložke, pretože si pamätáte krčivé podložky už niekoľko desaťročí, s radosťou zistíte, že dnešné podložky sú oveľa pohodlnejšie a priedušnejšie a mnohé z nich sú hrubšie pre väčšie pohodlie. Umyte matracovú podložku aspoň dvakrát alebo trikrát za rok, aby ste ju udržali v čerstvom stave.

Skákanie na lôžku
Či už sú to vaše deti, ktoré používajú lôžko ako trampolínu, alebo ste vinní vy, že stojíte na matraci, aby ste dosiahli na policu alebo zavesili obrázok, je to príliš veľa pre to, aby to váš matrac znášal. A ak máte posteľ s roštom, státie alebo skákanie na matraci je ešte väčší nepriateľ, drevené podpery sa môžu zlomiť a vy skončíte na podlahe.

Zanedbávanie čistenia matraca
Matrace potrebujú pravidelné čistenie rovnako ako zvyšok vašej izby. Najmenej dvakrát za rok, ale najlepšie raz za každú sezónu, vysajte hornú a bočnú stranu matraca dôkladne pomocou vysávača. Venujte zvláštnu pozornosť švám matraca, kde sa roztoče obvykle skrývajú. Ak chcete, posypte trochu sódy bikarbóny na posteľ pred vysávaním, aby ste pomohli odstrániť zápach.

skok na posteli)
 
Kedy je čas na výmenu matraca?
Dokonca aj s najlepšou starostlivosťou, matrace sú vo všeobecnosti pripravené na výmenu za päť až desať rokov. Budete vedieť, že nastal správny čas na nový, keď má matrac priehlbiny, nespí sa vám dobre, alebo sa prebúdzate s bolesťami a stuhnutí.