Podnikanie s v.o.s.


Bez práce nie sú koláče. Je to pravdivé príslovie, ktoré poukazuje na dôležitosť prispievať spoločnosti. Našťastie máme dnes oveľa viac možností, aké boli v minulosti. Sú všetci spokojní so svojou prácou, hlavne ak je priemerná? Máte radi výzvu alebo plánujete zmenu? Nechcete pracovať pre niekoho iného ale máte vlastný nápad? Ste spoločenská osobnosť? V tom prípade určite čítajte ďalej. Je celkom bežné, že mnoho ľudí sníva o podnikaní. Má svoje výhody, ktoré sa nedajú porovnať s niektorými rutinnými prácami, v ktorých mnohí z nás nevyužívajú svoj potenciál. Predsa len s vlastným budete rásť viac a vaša výplata môže byť podstatne vyššia, než bola predtým. Znie to lákavo, však? To sú najvýznamnejšie dôvody. Najbežnejšou formou podnikania je založenie s.r.o. Viete však, čo vám ponúka založenie vos?

spolupráca v podnikaní

Je to skratka pre verejnú obchodnú spoločnosť, ktorá delí podnikateľské riziko na dvoch účastníkov podnikania medzi najmenej dve osoby, ktoré definujú úplné minimum na založenie. Bude jedno, či to budú právnické alebo fyzické osoby. Ak teda niečo plánujete s kamarátom alebo známym, základnú podmienku ľahko splníte. Je niečo, čo je na tejto spoločnosti lepšie ako v s.r.o, alebo v a.s. To, čo vás iste poteší je, že nebudete musieť zabezpečiť žiadne vklady a takisto žiadne základné imanie. Ak už však podnikateľom s vlastnou spoločnosťou s ručením obmedzením a chcete založiť verejnú obchodnú spoločnosť takisto s podnikateľom vlastniacim s.r.o., máte aj iné skryté výhody.

pekná biznis grafika

Zápis do obchodného registra nie je ničím obtiažnym. Je to prvý krok, ktorý uskutočníte, keď si založíte spoločenskú zmluvu. S týmto všetkým vám pomôžu profesionáli z Ezmluva. Na starosti bude vypracovanie potrebných dokumentov, najmä spomínaného vytvoreniu a podaniu žiadosti, vybavenie oprávnení týkajúcich sa živnosti a vyplatenie súdneho poplatku. Ten má byť vo výške 331 eur. Celkové založenie v.o.s.teda vychádza do 500 eur. Takáto maličkosť vás delí od uskutočnenia veľkej veci.