Balkón, ktorý nahradí terasu pri rodinnom dome

Vždy sme s partnerom túžili po rodinnom domčeku, no zatiaľ, si tento sen bohužiaľ nemôžeme splniť. Istú dobu som sa v paneláku naozaj cítila ako vo väzení, pretože od detstva som bola zvyknutá na rodinný dom so záhradou a množstvom priestoru okolo seba. Jedného rána som sa však pozrela na náš balkón. Preblesklo mi hlavou, že týchto pár metrov štvorcových, by mohlo plnohodnotne nahradiť ten pocit, keď môžete zo svojho domu vyjsť vonku na čerstvý vzduch.
Asi o týždeň na to, som sa pustila od prerábania. Priznám sa, že moja predstava bola taká, že kúpim vedro s farbou a všetko pôjde raz dva. Po chvíľke som však pochopila že až tak jednoduché to nebude. Ak chcete aby ste sa na svojom balkóne cítili naozaj dobre a mali všetok potrebný komfort, musíte doňho aj trošku zainvestovať.Balkón s nerezovým zábradlím, zelenými dverami a kvetmi.jpg

Ak nemáte na rekonštrukciu dostatok financií, nerobte si s tým veľkú hlavu. Ja som si jednotlivé práce rozdelila na časové obdobie roka, čo bol naozaj veľmi dobrý nápad, a to aj po časovej stránke. Každá drobná rekonštrukcia nezabrala viac ako deň, takže nám žiadnym vážnym spôsobom nezasiahla do každodenného života. Začali sme s podlahou, jej výmenu sme zvládli sami, takže nás to nestálo viac ako dvesto eur. O čosi väčšou výzvou bolo zábradlie. Aj keď to staré ešte nejako tak držalo na svojom mieste, no o bezpečnosti a peknom vzhľade sa hovoriť určite nedalo. Rozhodli sme sa pre nerezové zábradlie na balkón, pretože tento materiál sa nám nejako zapáčil na prvý pohľad. Po nejakej dobe musím zhodnotiť, že naša voľba asi naozaj dobrá. Drží, vyzerá pekne, netreba sa oňho starať. Čo viac by ste chceli?
Malý balkón vyzdobený množstvom kvetov.jpg
No a po týchto dvoch rozsiahlejších rekonštrukciách stačilo všetko vymaľovať, na balkón umiestniť pekný a pohodlný nábytok a mali sme hotové. Aj keď moja túžba po rodinnom dome je ešte stále aktuálna, náš krásny balkón mi aspoň trošku vynahrádza ten pocit, keď môžete vyjsť na vlastnú záhradu.