Ako byť IN aj na zjazdovkeV zime sa väčšina ľudí venuje lyžovaniu alebo snowboardingu. Na zjazdovke tak trávime skoro celý deň. Práve preto je potrebné mať na sebe vhodné oblečenie, ktoré nás udrží v teple a hlavne v suchu. K tomu patrí nielen kvalitná obuv, ale aj lyžiarske nohavice a bundy, ktoré musia mať veľmi vysoký vodný stĺpec.
Dnes je ponuka na módnom trhu je skutočne široká. Môžete si vyberať z renomovaných i menej známych značiek. Ak chcete byť skutočne štýloví, sledujte každoročné módne trendy.

lyžař

Inšpirácia pre vás

Rozhodli sme sa, že navštívime veľtrh módy v Mníchove, kde sme mohli zhliadnuť vystavované modely pre tohto ročnú snehovú sezónu. Ústrednou témou bolo ako inak outdorové oblečenie, kde vládli materiály v bio kvalite, ktoré sú recyklovateľné a šetria našu prírodu. Najväčší značky napriek tomu používajú ďalej PFC látky, ktoré zaručujú funkčnosť odevov, bez ktorej sa na snehu jednoducho nezaobídete. V kampani proti nebezpečným materiálom vystupuje najmä organizácia Greenpeace a to už od roku 2011. Zákazníci sa skôr orientujú ale viac na funkčnosť a zloženie študujú až neskôr. Je možné že sa do budúcna bude situácia veľa meniť. Záleží však aj na možnostiach výrobcov, ktorí chcú svojim zákazníkom okrem športového zážitku sprostredkovať predovšetkým kvalitu a pohodlie. Odevný priemysel ešte len hľadá priekopnícke riešenie a je takzvane na štarte s inováciami a ďalším výskumom. Ako to už býva, pôjde o nemalé investície.

bunda

Zákazník trvá na dvoch aspektoch a to je najmä funkčnosť a tiež hmotnosť oblečenia.Nechce si pripadať ako ťažkotonážne obalený snehuliak. Niektoré modely sú navrhnuté pre rôzne aktivity a niektoré vás neochránia ani proti daždi. Dnes sú v popredí najmä kúsky, ktoré sú plne priedušné. Hlavnú úlohu už nehrá ani ochrana proti poveternostným vplyvom. Pre konečný produkt sa používajú kombinácie najrôznejších materiálov, ktoré sa tak postarajú o neopozeraný dizajn, s ktorým určite zaujmete. Aj muži sa chcú páčiť a cítiť sa dobre.
Nechajte sa inšpirovať aj vy: https://www.belda.sk/muzi/zimne-oblecenie/bundy/lyziarske-bundy/.

Ako byť IN aj na zjazdovke
Ohodnoťte příspěvek